Meyve Salatası

Meyve Salatası

925
0
PAYLAŞ

Meyve salataları özellikle yaz aylarının vazgeçilmez tatlılarındandır. Tatlı diyoruz ama isterseniz aperatif olarak ta alabileceğiniz bu yiyecekler, sizi bazen zor durumlardan kurtarabilecek pratik bir lezzetlerdir.

Aceleniz mi var? Davetsiz bir misafir mi geldi? Ya da canınız tatlı bir şey mi çekti? Bu durumda, en pratik yöntem 10 dakika gibi bir sürede çıkarabileceğiniz, meyve salatası imdadınıza yetişir.

Mevsimin bol ve farklı meyveleriyle hazırlanabildiği için, tarifleri de çok çeşitlidir. Basit ve hızlı bir tatlı olarak hazırlayabileceğiniz gibi, çok uzun süren, zaman alan, puding, yoğurt ve benzeri malzemelerinde kullanıldığı tarifleri de vardır.

Hemen şimdi, kendinize bir güzellik yapın ve bir meyve salatası hazırlayın. Kullanacağınız meyveleri seçerken, en sevdiğiniz meyveleri seçebilir yada miktar olarak daha fazla kullanabilirsiniz. Özellikle nar, elma gibi tadı daha keskin olabilecek meyveler ile muz, şeftali gibi karıştırırken çabuk dağılan meyvelerin kullanımına dikkat edilmelidir.20161206_113011 Meyve Salatası

MALZEMELER

Malzemeler tamamen sizin tercihinize kalmış. Ben oldukça basit bir tarif vereceğim.

  • -1 adet elma,
  • -1 adet nar (taneleri ayıklanmış)
  • -1 adet armut,
  • -Fındık içi ,
  • -Vişne jölesi.

HAZIRLANIŞI

Meyvelerin kabuklarını soyalım. Bardağın en altına narları yerleştirelim. Onun üzerine küçük doğranmış armutları koyalım. Tekrar üzerine doğranmış elmaları koyalım. Üzerine yeterince vişne jölesi döktükten sonra fındık içi ile garnitürleyerek servis edelim. Yanında bir adet tatlı kaşığı vermeyi unutmayalım. Afiyet olsun.

Yorumlar

yorum

BİR CEVAP BIRAK